Vítejte na portálu stavebních materiálů a poptávek!^ nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci a analýze návštÄ›vnosti soubory cookie.Miniaplikace
Miniaplikace

Tip

Když si střechu staví klempíř

Kombinace materiálů různé jakosti a slepá snaha ušetřit za každou cenu na úkor životnosti střechy. To jsou podle klempířů největší nešvary investorů, kteří řeší projekt nové střechy. Když si však střechu staví klempíř, chce ji mít na celý život.

Číst dál...

Zprávy

Od ledna do května 2017 zadali veřejní investoři konkrétním dodavatelům 461 projektových zakázek v hodnotě 3,2 miliardy korun (CEEC)

logo

Za prvních pět měsíců letošního roku bylo konkrétním dodavatelům zadáno 461 zakázek na projektovou přípravu v celkové hodnotě 3,2 miliardy korun, přičemž v meziročním srovnání jde o nárůst počtu zadaných zakázek o 94,5 procenta.

Od začátku roku 2017 bylo ukončeno a zadáno 10 841 veřejných zakázek, což představuje meziroční nárůst o 186 procent (CEEC)

logo

Od ledna do května letošního roku bylo zadáno konkrétním dodavatelům celkem 10 841 veřejných zakázek v hodnotě 126,2 miliardy korun, což oproti loňsku představuje výrazný nárůst o 186, respektive 117 procent.

V květnu 2017 oznámili veřejní investoři stavební investice v hodnotě 14,3 miliardy korun a jde o vůbec první letošní měsíc s kladnou meziroční bilancí (CEEC)

logo

V prvních pěti měsících roku 2017 zadali veřejní investoři konkrétním stavebním firmám 1933 zakázek v hodnotě 43,9 miliardy korun, což meziročně představuje třetinový nárůst počtu a dvoutřetinový nárůst objemu.

Osobní kontakty jsou klíčovým způsobem získávání zakázek stavebních společností, nejméně efektivní jsou výběrová řízení (CEEC)

logo

Nové zakázky získávají stavební firmy v současné době primárně díky osobním kontaktům a dlouhodobé spolupráci se zadavatelem, nejméně pak pomocí výběrových řízení.

Českému stavebnictví by stát nejvíce pomohl jednotným rozhodováním stavebních úřadů a zjednodušením procesu přípravy staveb (CEEC)

logo

Rozvoji českého stavebního sektoru by ze strany státu nejvíce pomohlo odbourání zdlouhavého procesu přípravy a povolování staveb.

Od ledna do dubna 2017 byly zadány veřejné zakázky na projektové práce v rekordní hodnotě 6,86 miliardy korun, což je více než za celý minulý rok (CEEC)

logo

Za první čtyři měsíce letošního roku bylo konkrétním dodavatelům zadáno 522 veřejných projektových zakázek, přičemž jejich celková hodnota 6,86 miliardy je větší než objem ukončených výběrových řízení v celém minulém roce dohromady.